Prohlídka Karlových Varů


Využijte interaktivní mapu

Doporučujeme prohlídku začít na hlavní třídě T. G. Masaryka nebo u Hotelu Thermal. Přes kolonádu, na které se nachází všechny prameny, se dostanete až k proslulému Grandhotelu Pupp. Odtud můžete vyjet lanovkou na rozhlednu Diana, kde se nabízí krásný výhled na celé město.

Karlovy Vary

VIDEO: Toulavá kamera – Karlovy Vary
Doporučujeme prohlídku začít na hlavní třídě T. G. Masaryka nebo u Hotelu Thermal. Přes kolonádu, na které se nachází všechny prameny, se dostanete až ke Grandhotelu Pupp. Odtud můžete vyjet lanovkou na Rozhlednu Diana, kde se nabízí krásný výhled.
Více informací

 

Jelení skok

Jelení skok – Jelení skok je vršek, vypínající se nad centrem Karlových Varů. Kovová socha kamzíka z roku 1851 měla zesměšnit smyšlenou pověst o objevení Vřídla, protože právě v těchto místech byl podle legendy ten opravdový Jelení skok. Od hotelu Pupp sem jezdí lanovka, která pokračuje na vyšší stanici rozhledny Diana.
Restaurace: Restaurace Jelení skok

 

Alžbětiny lázně

Alžbětiny lázně jsou veřejné lázně v centru Karlových Varů. Nabízí nejkompletnější spektrum léčebných procedur – až 60 druhů, při kterých jsou využívány přírodní léčivé zdroje Karlovarska – vřídelní voda a rašelina. V Alžbětiných lázních také naleznete bazénový komplex dostupný veřejnosti. Více informací na Více informací.

 

Exkurze do podzemí vřídelní kolonády

Pod podlahou kolonády se nalézá místo pro čerpání, rozvod a tepelnou regulaci vřídelní vody. Jsou zde i prostory kde vřídlovcem „obrůstají“ karlovarské suvenýry. Ve staré části vřídelního podzemí je opět od roku 2008 zprovozněna turistická trasa. Prohlídka začíná u geologického modelu, který Vás seznámí s prazákladem Vřídelní kolonády.
Více informací.

 

Jan Becher muzeum

VIDEO: Toulavá kamera – Jan Becher muzeum
Navštivte muzeum Becherovky na hlavní třídě T.G.Masaryka v Karlových Varech. Součástí prohlídky ochutnávka 3 druhů likéru. Více informací.

 

Andělská hora

Na strmé skále jsou ruiny gotického hradu, založeného pány z Oseka na konci 14. Století. Roku 1635 byl hrad vypálen švédskými vojsky, následně byl znovu obnoven a obýván až do počátku 18. století. Z vrcholu se naskýtá krásný výhled. Ve stejnojmenné obci se nachází bývalá poutní kaple Nejsvětější trojice na symbolickém půdorysu trojúhelníka. Více informací.

 

Vánoční dům

V Karlových varech je prvním a jediným v České republice, je plný ručně malovaných ozdob, andílků, stromečků, světýlek, svíček, nádherných dekorací… Lidé sem chodí pro inspiraci, za nákupy, za odpočinkem, klidem, odreagovat se, zavzpomínat si a nasát vánoční atmosféru… Více informací.

 
Penzion Ve Skále v Lokti hodnocení