Poslední rezervace před:
2 dny

Západočeský lázeňský trojúhelník

Toulavá kamera - Západočeské lázně

Karlovy Vary

VIDEO: Toulavá kamera – Karlovy Vary
Doporučujeme prohlídku začít na hlavní třídě T. G. Masaryka nebo u Hotelu Thermal. Přes kolonádu, na které se nachází všechny prameny, se dostanete až ke Grandhotelu Pupp. Odtud můžete vyjet lanovkou na Rozhlednu Diana, kde se nabízí krásný výhled.
www.karlovy-vary.cz

 

Františkovy Lázně

VIDEO: Toulavá kamera – Františkovy Lázně
Přestože jsou malé, jsou velmi krásné. Jejich jádrem je dnešní Národní třída s kolonádou a pavilonkem Františkova pramene. Do dnešní doby si zachovaly ráz lázeňského města z přelomu 19. a 20. století, kdy bylo evropské lázeňství na svém vrcholu.
www.frantiskovy-lazne.cz

 

Mariánské Lázně

VIDEO: Toulavá kamera – Mariánské Lázně
Světově proslulé lázně s četnými vývěry chladných pramenů s velmi rozdílným minerálním složením. Před hlavní kolonádou se velké pozornosti těší zpívající fontána. Lázně jsou specifické i svým urbanistickým řešením, prolínáním parků, zástavby a okolních lesoparků.
www.marianskelazne.cz

 

Další zajímavá města Západních Čech

Cheb

VIDEO: Toulavá kamera – Cheb
Pro svou stavební a architektonickou jedinečnost byl prohlášen roku 1981 městskou památkovou rezervací. Jednou z nejkrásnějších středoevropských románských památek je Chebský hrad s Černou věží a dvoupatrovou kaplí.
www.mestocheb.cz

 

Zajímavosti lázeňských měst

Jan Becher muzeum

VIDEO: Toulavá kamera – Jan Becher muzeum
Navštive muzeum Becherovky na hlavní třídě T.G.Masaryka v Karlových Varech. Součástí prohlídky ochutnávka 3 druhů likéru.
Otevírací doba: denně 9-17 h
Vstupné: Dospělý 120 Kč, Děti 30 Kč, Studenti 60 Kč
www.becherovka.cz

 

Vánoční dům v Karlových Varech

Vánoční dům v Karlových Varech je prvním a jediným v České republice, je plný ručně malovaných ozdob, andílků, stromečků, světýlek, svíček, nádherných dekorací… Lidé sem chodí pro inspiraci, za nákupy, za odpočinkem, klidem, odreagovat se, zavzpomínat si a nasát vánoční atmosféru…Odkaz na Vánoční dům

 

Exkurze do podzemí vřídelní kolonády

Pod podlahou kolonády se nalézá místo pro čerpání, rozvod a tepelnou regulaci vřídelní vody. Jsou zde i prostory kde vřídlovcem „obrůstají“ karlovarské suvenýry. Ve staré části vřídelního podzemí je opět od roku 2008 zprovozněna turistická trasa. Prohlídka začíná u geologického modelu, který Vás seznámí s prazákladem Vřídelní kolonády.
Více informací zde.

 
Penzion Ve Skále v Lokti hodnocení