Západočeský lázeňský trojúhelník

Toulavá kamera - Západočeské lázně

Karlovy Vary

VIDEO: Toulavá kamera – Karlovy Vary
Doporučujeme prohlídku začít na hlavní třídě T. G. Masaryka nebo u Hotelu Thermal. Přes kolonádu, na které se nachází všechny prameny, se dostanete až ke Grandhotelu Pupp. Odtud můžete vyjet lanovkou na Rozhlednu Diana, kde se nabízí krásný výhled.
Více informací

 

Františkovy Lázně

VIDEO: Toulavá kamera – Františkovy Lázně
Přestože jsou malé, jsou velmi krásné. Jejich jádrem je dnešní Národní třída s kolonádou a pavilonkem Františkova pramene. Do dnešní doby si zachovaly ráz lázeňského města z přelomu 19. a 20. století, kdy bylo evropské lázeňství na svém vrcholu.
Více informací

 

Mariánské Lázně

VIDEO: Toulavá kamera – Mariánské Lázně
Světově proslulé lázně s četnými vývěry chladných pramenů s velmi rozdílným minerálním složením. Před hlavní kolonádou se velké pozornosti těší zpívající fontána. Lázně jsou specifické i svým urbanistickým řešením, prolínáním parků, zástavby a okolních lesoparků.
Více informací

 

Další zajímavá města Západních Čech

Cheb

VIDEO: Toulavá kamera – Cheb
Pro svou stavební a architektonickou jedinečnost byl prohlášen roku 1981 městskou památkovou rezervací. Jednou z nejkrásnějších středoevropských románských památek je Chebský hrad s Černou věží a dvoupatrovou kaplí.
Více informací

 

Zajímavosti lázeňských měst

Jan Becher muzeum

VIDEO: Toulavá kamera – Jan Becher muzeum
Navštivte muzeum Becherovky na hlavní třídě T.G.Masaryka v Karlových Varech. Součástí prohlídky ochutnávka 3 druhů likéru. Více informací.

 

Vánoční dům

V Karlových varech je prvním a jediným v České republice, je plný ručně malovaných ozdob, andílků, stromečků, světýlek, svíček, nádherných dekorací… Lidé sem chodí pro inspiraci, za nákupy, za odpočinkem, klidem, odreagovat se, zavzpomínat si a nasát vánoční atmosféru… Více informací.

 

Exkurze do podzemí vřídelní kolonády

Pod podlahou kolonády se nalézá místo pro čerpání, rozvod a tepelnou regulaci vřídelní vody. Jsou zde i prostory kde vřídlovcem „obrůstají“ karlovarské suvenýry. Ve staré části vřídelního podzemí je opět od roku 2008 zprovozněna turistická trasa. Prohlídka začíná u geologického modelu, který Vás seznámí s prazákladem Vřídelní kolonády.
Více informací.

 
Penzion Ve Skále v Lokti hodnocení